Malgasze – mieszkańcy Madagaskaru

Tubylczą ludnością Madagaskaru są Malgasze. W większości wyznają chrześcijaństwo. Posługują się językiem malgaskim, jednak w różnych częściach kraju odmiany tego języka nieco się od siebie różnią (ale co ciekawe, mimo, że Malgasze między sobą posługują się różnymi dialektami malgaskiego to porozumiewają się ze sobą bez najmniejszego problemu). Jeśli mamy obawy, że bariera językowa może nam przeszkodzić w podróżowaniu to.. odsuńmy to zmartwienie na bok! Malgasze wiedzą, że ich język nie należy do najłatwiejszych i mimo, że oni nie rozumieją naszych słów, a my ich to i tak możemy liczyć na ich pomoc czy wsparcie. Choć czasem sami mają niewiele to pomogą każdemu, kto będzie pomocy potrzebował. Są życzliwi, uśmiechnięci, a ich pozytywne nastawienie odczuwalne jest nawet na odległość.

Chcesz zobaczyć Madagaskar i poznać wiecznie uśmiechniętych lokalsów? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wycieczek na Madagaskar biura podróży Czajka Travel:

Czy Antananarywa to to samo co Tana?

Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa. To największe miasto wyspy położone jest w centralnej jej części. Potocznie nazywane jest Taną, stąd też nie należy się dziwić jeśli gdzieś zobaczymy lub usłyszymy tą skróconą wersję nazwy. Powinniśmy wtedy wiedzieć, że chodzi właśnie o Antananarywę – „Miasto Tysiąca”. Najsłynniejszymi zabytkami stolicy są pałace (np. Pałac Andohalo czy Pałac Królowej). Znajdują się tam też świątynie i zjawiskowe parki w których podziwiać możemy niezwykle egzotyczne okazy madagaskarskiej fauny i flory. W mieście znajdują się też kolorowe targi pełne lokalnego rękodzieła, a po ulicach spacerują barwnie ubrani lokalsi.

Chcesz pospacerować po Tanie i zwiedzić najpiękniejsze miejsca na Madagaskarze? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów na Madagaskar biura podróży Czajka Travel: