Oman – te 3 miasta warto odwiedzić

Oman to jeden z najpiękniejszych krajów Bliskiego Wschodu. Leży na półwyspie Arabskim nad Zatoką Omańską i Morzem Arabskim. To kraj, który słynie z orientalnej atmosfery, pysznej kuchni, miejsc w których można odpocząć oraz z zabytkowych miast. Jeśli chodzi o te ostatnie to swoją podróż warto rozpocząć od wizyty w stolicy czyli w Muskacie. To tam znajduje się Wielki Meczet Sułtana Kabusa czy pałac Al Alam. W Muskacie warto odwiedzić też kolorowe targowisko Muttrah – to właśnie tutaj można spróbować lokalnych specjałów, zobaczyć jak wygląda miejscowe rękodzieło i podejrzeć codzienność mieszkańców. Innym wartym uwagi miastem Omanu jest Sur, które słynie z produkcji tradycyjnych arabskich statków żaglowych typu „dau”. W trakcie podróży warto zatrzymać się też w Ibra, które jest jednym z najstarszych miast całego kraju. Znajdują się tutaj zabytkowe wieże strażnicze, a niegdyś przebiegał tędy starożytny szlak karawanowy.

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Omanu biura podróży Globzon Travel:

Oman – z czego słynie Muskat?

Oman to jeden z krajów Azji. Stolicą tego kraju jest Muskat (Maskat) leżący w północnej części państwa. Co warto  zobaczyć w tym orientalnym mieście?

Muskat to nie tylko stolica, ale i największe miasto kraju. Znajdują się w nim najważniejsze instytucje państwowe, meczety i muzea. Zobaczyć tu można również pałac sułtana Omanu w którym odbywają się najbardziej znaczące uroczystości całego kraju. Na uwagę zasługuje też Wielki Meczet Sułtana Kabusa czyli jeden z największych meczetów otwartych dla niemuzułmanów. Oprócz tego Muskat słynie z tradycyjnego targowiska Muttrah, na którym można znaleźć niemalże wszystko – pamiątki, chusty, kadzidła, wyroby ze srebra i wiele, wiele innych. Zdecydowanie jest to miasto, które musi odwiedzić każdy, kto odwiedza Oman!

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Omanu biura podróży Globzon Travel: