3 miasta Portugalii, które z pewnością warto odwiedzić

Każdy, kto choć raz był z wizytą w Portugalii potwierdzi, że portugalskie miasta mają w sobie „to coś”. Choć miast jest wiele, to każde z nich na swój sposób zachwyca. Trudno wybrać kilka z nich, jednak niewielu z nas może sobie pozwolić na odwiedzenie ich wszystkich (choćby ze względów czasowych). Wybraliśmy więc 3 miasta, które naszym zdaniem powinny koniecznie znaleźć się w planie podróży do Portugalii.

Portugalską przygodę warto rozpocząć w Porto – ok. 10 km od centrum Porto znajduje się lotnisko, więc wielu podróżników zaczyna swoją wyprawę właśnie tutaj. Porto leży na północy kraju, nad Oceanem Atlantyckim i jest drugą co do wielkości metropolią Portugalii. Warto zobaczyć tutaj katedrę czy budynek Palácio da Bolsa. Porto słynie też w wina, którego powinien spróbować każdy koneser tego trunku. Zwiedzając Portugalię warto zatrzymać się też w jednym w najstarszych miast kraju czyli w Bradze. W planie podróży nie powinno zabraknąć też Lizbony czyli klimatycznej stolicy ze słynną dzielnicą Belem.

Chcesz wyruszyć w niezapomnianą podróż? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Portugalii biura podróży Globzon Travel:

Rzuć wszystko i wyjedź na Azory!

Azory to archipelag wysp wulkanicznych, który należy do Portugalii. Leżą one w środkowej części Oceanu Atlantyckiego i jest ich dziewięć: Flores, Corvo, Faial, Pico, São Jorge, Graciosa, Terceira, São Miguel oraz Santa Maria. Każda z nich zachwyca na swój sposób i stwarza wiele możliwości spędzania czasu.

São Miguel to wyspa, która ze względu na swoją bujną roślinność przez wielu uważana jest za jedną z najbardziej „zielonych” azorskich wysp. To miejsce idealne zarówno dla wielbicieli relaksu, jak i dla tych, którzy uwielbiają trekkingi. Inną wartą odwiedzenia wyspą jest Faial. Na uwagę zasługuje też wyspa Pico (która słynie z wytwarzanego tutaj znanego na całym świecie wina). Niezależnie jednak od tego, która z wysp znajdzie się w planie naszej podróży jednego możemy być pewni – czas tutaj spędzony będzie niezapomniany!

Chcesz wyruszyć w niezapomnianą podróż? Pragniesz odwiedzić niektóre z azorskich wysp? Jeśli tak to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Portugalii biura podróży Globzon Travel: