Azory czyli portugalskie zielone wyspy

Azory czyli portugalskie zielone wyspy

Portugalia jest kierunkiem coraz częściej wybieranym przez podróżnych. To kraj leżący w zachodniej części Europy Południowej. Od wschodu oraz północy graniczy z Hiszpanią; od zachodu i południa terytorium Portugalii oblane jest wodami Oceanu Atlantyckiego. Terytorium Portugalii obejmuje również dwa archipelagi wysp: Maderę oraz Azory. Ten drugi archipelag nie bez powodu nazywany jest „portugalskimi zielonymi wyspami”, gdyż zieleń jest zdecydowanie kolorem, który wielokrotnie będziemy mogli tam podziwiać.
Na Azory składa się dziewięć wysp wulkanicznych – Flores, Faial, Pico, São Jorge, Graciosa, Corvo, Terceira, São Miguel i Santa Maria. Każda z nich zachwyca na swój własny sposób, dlatego w trakcie pobytu na Azorach nie sposób się nudzić. Nazwa archipelagu nie wzięła się znikąd i pochodzi od portugalskiego słowa Açor, które oznacza jastrzębia. Wyprawa tutaj jest dobrym pomysłem dla każdego wielbiciela zapierających dech w piersiach widoków, dlatego jeśli szukasz niebanalnego kierunku podróży rozważ wyprawę właśnie na Azory! To będzie trafiony pomysł!

Chcesz wyruszyć w niezapomnianą podróż? Pragniesz odwiedzić niektóre z azorskich wysp? Jeśli tak to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Portugalii biura podróży Globzon Travel: