Kazachstan – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Kazachstan – o czym pamiętać przed wyjazdem?

Kazachstan – z czym się kojarzy? Oczywiście z górami, stepami, a nawet pustyniami. Z pięknymi jeziorami i zabytkami często opowiadającymi historie sprzed tysięcy lat temu. O czym więc pamiętać przed podróżą do Kazachstanu, by czerpać z niej przysłowiowymi „garściami”?

Na początek pamiętajmy, że obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym jeśli wjeżdżają do Kazachstanu na okres do 30 dni (wystarczy wtedy ważny paszport). Pamiętajmy też o różnicy czasowej oraz o obowiązującej walucie. Walutą Kazachstanu jest TENGE. Na miejscu nie ma możliwości wymiany polskich złotówek na tenge, dlatego najlepiej zabrać ze sobą dolary i po przylocie wymienić na lokalną walutę. Banknoty nie mogą być zniszczone ani zapisane, najlepiej żeby były wydane po 2006 roku. Jeśli chodzi o wyznanie to dominującą religią w tym kraju jest islam, warto więc podporządkować się panującym zasadom, a w ubiorze unikać roznegliżowania (podczas zwiedzania miejsc sakralnych Paniom przydadzą się chusty zakrywające ramiona, a Panom dłuższe spodnie).

Marzysz o niesamowitej przygodzie? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Kazachstanu biura podróży Globzon Travel: