Bumerangtravel

Skarby marokańskich souków

Skarby marokańskich souków

Maroko to jeden z najbardziej kolorowych i orientalnych krajów północno-zachodniej Afryki. Żadna podróż do tego państwa nie może obyć się bez wizyty na słynnych marokańskich soukach czyli bazarach, targach. Upolować tam można niezwykłe perełki, które mogą posłużyć jako pamiątka z podróży (i nie tylko!). Co więc można kupić na marokańskim targowisku?

Czymś, co od razu rzuci nam się w oczy na gwarnym bazarze są z pewnością kolorowe babouche czyli ręcznie wykonane, miękkie pantofle. Na soukach kupić też można tkaniny, dywaniki czy oryginalne rękodzieło. Na uwagę zasługują też wyroby ceramiczne – kubki, talerze czy naczynia takie jak np. Tażin czyli ceramiczny gar w którym przygotowuje się najsłynniejszą marokańską potrawę. A jeśli o kuchni mowa to nie sposób przejść obojętnie obok licznych stoisk z przyprawami (najczęściej kupowane są tu: szafran, kolendra czy kurkuma) czy mieszankami przypraw (ras-el-hanout). Marokański souk to też dobre miejsce do spróbowania marokańskiej kuchni czy do wypicia herbaty.

Chcesz pospacerować po gwarnym souku? Koniecznie zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Maroko biura podróży Globzon Travel, a na pewno będziesz mieć okazję wczuć się w klimat marokańskich bazarów!