Bumerangtravel

3 miasta Portugalii, które z pewnością warto odwiedzić

3 miasta Portugalii, które z pewnością warto odwiedzić

Każdy, kto choć raz był z wizytą w Portugalii potwierdzi, że portugalskie miasta mają w sobie “to coś”. Choć miast jest wiele, to każde z nich na swój sposób zachwyca. Trudno wybrać kilka z nich, jednak niewielu z nas może sobie pozwolić na odwiedzenie ich wszystkich (choćby ze względów czasowych). Wybraliśmy więc 3 miasta, które naszym zdaniem powinny koniecznie znaleźć się w planie podróży do Portugalii.

Portugalską przygodę warto rozpocząć w Porto – ok. 10 km od centrum Porto znajduje się lotnisko, więc wielu podróżników zaczyna swoją wyprawę właśnie tutaj. Porto leży na północy kraju, nad Oceanem Atlantyckim i jest drugą co do wielkości metropolią Portugalii. Warto zobaczyć tutaj katedrę czy budynek Palácio da Bolsa. Porto słynie też w wina, którego powinien spróbować każdy koneser tego trunku. Zwiedzając Portugalię warto zatrzymać się też w jednym w najstarszych miast kraju czyli w Bradze. W planie podróży nie powinno zabraknąć też Lizbony czyli klimatycznej stolicy ze słynną dzielnicą Belem.

Chcesz wyruszyć w niezapomnianą podróż? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą wyjazdów do Portugalii biura podróży Globzon Travel: