Meksyk – stolica kraju, język, waluta

Meksyk – stolica kraju, język, waluta

Meksyk to jeden z krajów Ameryki Północnej. To tu znajdziesz zabytkowe miasta, tajemnicze jaskinie, grobowce, liczne świątynie czy imponujące piramidy świadczące o wielkości cywilizacji prekolumbijskich. Miłośnicy trekkingów mogą odkrywać tutejszą dżunglę, a wielbiciele relaksu odpoczną na rajskiej plaży z białym piaskiem i lazurową wodą. Kraj ten słynie z wyśmienitej kuchni i wielu festiwali. To wszystko razem wzięte sprawia, że z pewnością choć raz w życiu warto odwiedzić ten zakątek świata.

Przed podróżą do Meksyku (jak i przed każdą inną podróżą) warto zasięgnąć nieco informacji o kraju, który planujemy odwiedzić. Wiedza na temat stolicy, języka czy waluty jest niezbędna.

MEKSYK – STOLICA
Stolicą kraju jest miasto Meksyk (Mexico City) – leży w środkowej części państwa.

MEKSYK – JĘZYK
Ciekawostką związaną z językiem w Meksyku jest to, że na poziomie federalnym w Meksyku nie ma języka urzędowego. W praktyce jednak językiem takim jest język hiszpański, który najczęściej można usłyszeć w tym kraju. W turystyce popularny jest też język angielski.

MEKSYK – WALUTA
Walutą Meksyku jest PESO meksykańskie (MXN). Zalecamy na miejsce zabrać DOLARY (USD), które po przylocie do Meksyku bez problemu wymienimy na lokalną walutę. Wymiany dokonać można w bankach czy kantorach (co prawda, niektóre kantory w Polsce oferują bezpośrednią wymianę PLN na MXN, jednak często wymiana ta jest bardzo niekorzystna).

Marzysz o niezapomnianej wyprawie? Chcesz zwiedzić Meksyk? Sprawdź te podróże: